Awards & Accolades

Home / Awards & Accolades

Lester J. Fluno Award

Outstanding Service Award

Lewis F. McCoy 1976
Alvin Eaton 1977
Richard Medhurst 1978
Bernard DeSelm 1979
O.L. Corkrum 1980
Robert P Quiett 1981
Birt Slater 1982
Gene Reilly 1985
Birt Slater 1987
Milton Woodruff 1992
Larry Kane 1994
Gordon Winney 1995
Jon R Slater 1996
Daniel Espinoza 1997
Robert Dougherty 1998
William G McClure 1999
John David Peters 2000
James Masacek 2001
Scott Leonard 2002
David Easterling 2003
Pat Cain 2004
Jeff McCambridge 2005
Stephen Slater 2006
Leticia Lowe 2007
J Eric Keel 2008
Anthony Tait 2009
Carlos Cota 2010
Gary Link 2011
Craig Brittingham 2012
Joe Pusuik 2013
John Slater 2013
Robert Dougherty 2014
Albert Carrocia 2015
Christian Thorsen 2016
Mark Szydelko 2017
Diane Slater 2018
Jeff Baxter 2019

Birt Slater Apprentice of The Year Award

Steve D Munoz 1975
Craig Brittingham 1977
Allan Steinberg 1978
Scott Leonard 1979
Steve Slater 1979
Tom Hammer 1981
Steve Kaster 1982
Bob Sharp 1983
Leticia Lowe 1985
Ned Krumery 1985
Daniel Espinoza 1987
Mark Ramos 1989
Christian Thorsen 1992
William Reilly III 1994
William Reilly III 1995
Carlos Cota 1996
Trevor Hay 1996
Laura Miller-Smith 1996
James Carstensen 1997
Lawerence Siefert 1997
Dean Alexander 1998
Sergio Lieras 1998
Calvin Bucon 1999
Kevin Liddell 1999
Matt Lint 2000
Phil Peterson 2000
Brendan Berg 2001
Robert Barton 2001
Kate Barry 2002
Loren Rogers 2002
Greg McCambridge 2002
Peter Kehrli 2003
Gillian Kelleher 2003
Michele Moreno 2004
Dave Prince 2005
Andy Recker 2005
Richard Disbrow 2006
Troy Castelblanco 2007
Jamie Hill 2008
James Fogarty 2009
William Slater 2010
Greg Sowizdrzal 2010
Daniel Silva 2011
Suzanne McDonnell 2011
David Buess 2012
Adam Torpey 2013
Jack Hernandez 2014
Jeremy Siebert 2015
Andrew Carmona 2016
William Kreth 2016
Amber Steinbeck 2017
Nathan Harrenstein 2018
Stephan Hoyt 2018
Eileen Rodriguez 2019
Noah Feldman 2019

Diane Lynn Slater Outstanding Community Support Award

Carolyn Satter 2018
Maxine Mahon 2019